راهنمای خرید و انتخاب بهترین صفحه کابینت

یکی از دغدغه های رایج در بین کسانی که قصد تعویض صفحه کابینت یا به صورت کلی تغییر دکوراسیون آشپزخانه خود را دارند این است که از چه متریال باید استفاده کنند. ما در ادامه  بعضی از موارد مهم در رابطه با راهنمای خرید و انتخاب بهترین صفحه کابینت را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد تا بتوانید با آگاهی بیشتری صفحه کابینت مناسب خود را انتخاب کنید. کورین نیکا یکی از برند های شناخته شده و خاص در زمینه با تولید صفحه های کابینت بوده که توضیحاتی در این زمینه نیز به شما خواهیم داد.

به صورت کلی صفحه کابینتی که برای آشپزخانه خود در نظر میگیرد باید مطابق با انتظارات، شرایط و کاربری که مد نظرتان است باشد. به عنوان مثال در صورتی که بخواهید به صورت مرتب اجسام تیز را بر روی صفحه بکشید کورین به شما اصلاً پیشنهاد نمی شود. اما در صورتی که سطوحی صاف و صیقلی و به دور از آلودگی و باکتری می خواهید ما می توانیم کورین نیکا را به شما معرفی و پیشنهاد دهیم. هر کدام از این متریال ها ویژگی های خاص خود را دارند که در ادامه تک به تک آنها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

کورین یکی از متریال های مهم و شناخته شده و همچنین بروز بوده که ویژگی های منحصر به فرد و عالی آن موجب شده تا در بین افراد زیادی محبوب و مورد استفاده قرار بگیرد. یکی از ویژگی های مهمی که این نوع متریال به همراه خودش دارد و توجه بسیاری از افرادی که قصد بازسازی آشپزخانه خود را دارند، را به خود جلب می کند. طرح و نقوش متنوع و شبیه به سنگ این متریال است. کورین با توجه به ترکیباتی که در آن استفاده می شود به شما تنوع بالایی در رنگ و طرح می دهد. همین امر دست طراح را بسیار باز خواهد گذاشت. انعطاف پذیری، ترمیم پذیری عالی و کم هزینه، وزن پایین و سبک، قیمت بسیار پایین تر و … دلایل محبوبیت این نوع متریال در بین افراد می باشد.

کوارتز یکی دیگر از متریال هایی به شمار می رود که برای صفحات کابینت مورد استفاده قرار می گیرد و تصمیم گرفتیم تا در راهنمای خرید و انتخاب بهترین صفحه کابینت به این نوع متریال اشاره داشته باشیم. کورین با کوارتز تفاوت هایی دارد که نظر بسیاری را به سمت هرکدام از این نوع متریال ها بسته به شرایط و انتظارات جلب می کند. کوارتز همانند کورین همان کورین نیکا که در بخش های قبل نیز به ویژگی های آن اشاره شد به صورت کامل در آزمایشگاه و به صورت مصنوعی تولید نمی شود و در ترکیبات خود از مواد تشکیل دهنده ای مثل سیلس بهره می برد. این ماده مقاومت صفحه را در مقابل خط و خش و شکستگی و به صورت کلی فشار بالا خواهد برد. اما توجه داشته باشید که در صورت خوردگی، خط و خش یا شکستگی به سختی ترمیم خواهد شد یا در مواردی ترمیم نمی شود.

انعطاف پذیری صفحه

مورد دیگری که در رابطه با راهنمای خرید و انتخاب بهترین صفحه کابینت لازم است تا به اشاره داشته باشیم. انعطاف پذیری است به صورت کوتاه اشاره ای به این موضوع شد اما اگر بخواهیم به صورت مفصل تر به آن بپردازیم باید گفت که کورین نیکا قابلیت شکل پذیری در ابعاد و زوایای مختلف را به راحتی و بدون هیچگونه مشکلی دارد اما در کوارتز با کمی سختی و در مواردی خاص می توان زوایا و ابعاد های خاص را استفاده نمود. طراحان به همین علت است که در طرح های خاص از کورین استفاده می کنند. کوارتز با توجه به مواد تشکیل دهنده خود به راحتی شکل و فرم نمی پذیرد و این مورد می تواند یک برتری برای کورین نیکا به شمار بیاید.

ترمیم پذیری

ترمیم پذیری کورین نیکا در مقایسه با کوارتز بسیار راحت تر، کم هزینه تر، سریع تر و حرفه ای تر صورت میگیرد. اولین مورد و مهمترین مورد، ترمیم کورین در محل انجام می شود. کوارتز یا سایر متریال ها باید به مکانی دیگر منتقل شوند تا با استفاده از دستگاهی مناسب کار های لازم برای ترمیم برای آنها صورت پذیرد. ترمیم شدن کورین نیکا یک ویژگی دیگر نیز داشته و آن ترکیبات یک دست و خاص بوده که در ایران تنها برندی است که این مورد در محصولاتش به چشم می خورد، آنهم استفاده از چیپس ها یا تکه های یک دست به صورت سرتا سری می باشد. یعنی تکه هایی که داخل خود متریال دیده می شود به صورت یکنواخت در بالا تا پایین و همچینین تمام قسمت ها چه در طول و چه در عرض دیده می شود. این ویژگی بسیار خاص بوده و تنها برند ما، کورین نیکا این ویژگی را داشته و یکی از دلایل فروش بالا و محبوبیت این برند خلوص، قیمت مناسب و کیفیت است. در صورتی که بخواهید قسمتی از این کورین را ترمیم و بازسازی کنید یکدست بودن و یکنواخت بودن متریال بسیار به کمک شما می آید و ظاهر صفحه کورین را به هیچ عنوان به هم نمیزند.

رطوبت

در رابطه با این موضوع باید توجهی ویژه به خرج داد چرا که کابینت آشپزخانه به صورت اجتناب ناپذیری در معرض رطوبت و مایعات مختلف است. بنابراین باید جنسی که برای این صفحه ها در نظر گرفته می شود از مقاومت بالا و نفوذ ناپذیری خوبی برخوردار باشد. سنگ مصنوعی کورین، چوب، سنگ طبیعی و کوارتز از جمله متریال هایی به شمار می رود که در مقابل رطوبت از خود مقاومت بالا و نفوذ ناپذیری خوبی نشان می دهند. اما نکته ای که وجود دارد ایجاد قارچ و باکتری به واسطه همین رطوبت است که باید به آن توجه داشت و همین موضوع متریال هایی را به راحتی از لیست خط خواهد زد. چوب و سنگ و …  از لیست خط خورده و تنها کورین باقی می ماند کماینکه مقاومت خوبی در مقابل آب و به صورت کلی مایعات و رطوبت از خود نشان می دهند اما به دلیل داشتن خلل و فرج بسیار زیاد در سطح خود بعد از مدتی یا چندین مرتبه که در معرض رطوبت قرار بگیرند به راحتی محلی مناسب برای رشد انواع قارچ و باکتری خواهند شد. این درحالیست که سطح کورین نیکا به صورت صاف و ساب خورده بدون هیچگونه خلل و فرجی به راحتی ضد عفونی می شود و هیچ درزی برای رشد و ماندگار شدن باکتری و قارچ ندارد.

مقاومت

به صورت کلی فشار و حرارت بیش از حد و توان در هر کدام از صفحه های کابینت می تواند موجب شکستگی، ترک خوردگی و … شود. از اینرو بهتر است تا جایی که امکان دارد با متریال مورد نظر خود که هر چه می تواند باشد با ملاحظه بیشتری رفتار کنیم تا طول عمر بیشتری را شاهد باشیم. اما سنگ، کوارتز و کورین با توجه به ویژگی هایی که دارند می توانند گزینه خوبی به شمار بروند. اما در صورت خرابی، رنگ پریدگی، شکستگی هیچ یک مثل کورین قابلیت ترمیم شدن راحت و کم هزینه را نداشته یا به کلی قابلیت ترمیم را ندارند.

سخن آخر

نکاتی در رابطه با راهنمای خرید و انتخاب بهترین صفحه کابینت به شما ارائه کردیم و در رابطه با متریال های مختلف مخصوصاً کورین نیکا و ویژگی های منحصر به فرد آن توضیحاتی مختصر اما مفید به کسانی که در رابطه با انتخاب صفحه مناسب برای کابینت مردد هستند، دادیم. متخصصین کورین نیکا آماده اند تا در صورتی که حتی با این توضیحات به جواب مناسب و قطعی سوالات خود نرسیده اید، مشاوره های لازم را به شما ارائه داده و به تک تک سوالات شما در این زمینه پاسخ دهند. در آخر با توجه به مشخصات گلچین شده و کاربردی کورین نیکا در بین سایر متریال ها، پیشنهاد ما به شما استفاده از کورین می باشد. چرا که تمامی ویژگی های یک صفحه مناسب برای کابینت آشپزخانه را داشته و هزینه بسیار پایین تر و همچینین دردسر کمتری از سایر متریال ها دارد و ویژگی های مثبت و مهم هر کدام از متریال های مختلف را در خود یکجا جای داده است.

کورین ایرانی, کورین نیکا, وژگی های کورین
نوشتهٔ پیشین
اطلاعات جامع قبل از خرید کورین نیکا
نوشتهٔ بعدی
سنگ کورین چیست

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید