اطلاعات جامع قبل از خرید کورین نیکا

در این مقاله قصد داریم تا اطلاعات جامع قبل از خرید کورین نیکا را خدمت شما عزیزان عرض کنیم. ابتدا تعریفی کلی در رابطه با این نوع متریال خدمت شما عرض خواهیم کرد تا آشنایی اولیه ای با این نوع سنگ مصنوعی داشته باشید و در ادامه به ویژگی ها مزایا و معایب آن خواهیم پرداخت.

کورین چیست؟

برای ساخت این متریال باید چندین مواد با یکدیگر ترکیب و سپس قالب گیری شوند. پلیمر های اکرالیک یکی از این مواد به شمار رفته که با سایر متریال ها نظیر سنگ و مواد معدنی و … ترکیب می شوند تا کورین به دست بیاید. ترکیبی که به آن کورین گفته می شود به نام سنگ مصنوعی نیز شناخته می شود که در برخی از موارد از سنگ های طبیعی نیز عملکرد بهتر و کاربردی تری دارد. این نوع سنگ در سال 1967 توسط دوپونت اختراع و نامی که برای آن در نظر گرفته شده و به بازار عرضه شد، تحت عنوان کورین بود. به مرور زمان این نوع سنگ مصنوعی محبوبیت بالایی پیدا کرد و برند های دیگری نظیر ال جی، ساسونگ و هانکس و … نیز محصولات خود را به بازار عرضه و وارد رقابت با شرکت دوپونت شدند. هر برند یا شرکت برای محصول خود از ترکیبات خاصی استفاده می کند اما محصول نهایی همان کورین می باشد. مصارف این نوع سنگ مصنوعی برای پوشش های کابینت، سرویس بهداشتی، مراکز بهداشتی، مراکز تجاری، هتل ها و … می باشد.

ویژگی های منحصر به فرد سنگ کورین

همانطور که مستحضرید و اطلاعات نسبی در رابطه با این نوع سنگ مصنوعی در پاراگراف بالا به شما ارائه شد. این نوع سنگ مصنوعی ویژگی هایی به همراه دارد که می توان از آن در طراحی و جایگذاری آن در قسمت های مختلف استفاده کرد. برخی از ویژگی های سنگ کورین، دسترسی هایی در اختیار شما قرار می دهند که این دسترسی ها دست طراح را بسیار باز خواهد گذاشت. در ادامه به برخی از این موارد خواهیم پرداخت و اطلاعات جامع قبل از خرید کورین نیکا در اختیار شما عزیزان به جهت آگاهی بیشتر قرار خواهیم داد.

·         انعطاف پذیری کورین

یکی از مواردی که لازم است تا به آن در رابطه با این موضوع توجه داشته باشیم انعطاف پذیری این نوع سنگ مصنوعی در مقایسه با سایر متریال های موجود در بازار می باشد. همانطور که اشاره شد این نوع سنگ مصنوعی دسترسی هایی در اختیار طراح قرار خواهد داد که این دسترسی ها می تواند در طراحی و اجرای طرح های مدرن و جدید بسیار کارآمد باشد. انعطاف پذیری و شکل پذیری کورین می تواند طرح ها و فرم هایی با زوایای مختلف را برای شما به همراه داشته باشد و هیچ محدودیت در این زمینه وجود نداشته باشد. سنگ ها یا متریال های دیگر این ویژگی را نداشته و همین مورد می تواند یک امتیاز مثبت و کارآمد به شمار برود که قبل از خرید کورین نیکا لازم است تا به آن حتماً توجه شود. به عنوان مثال علاوه بر شکل پذیری و اجرای انواع زوایا و شکل های مختلف

( بالغ بر 20 طرح مختلف ) برای لبه های صفحه های کورین در نظر گرفت که این مورد برای صفحات کابینت و سرویس های بهداشتی بسیار کاربردی می باشد.

درزها و نقطه اتصال یکپارچه

یکی دیگر از مواردی که می توان به عنوان ویژگی منحصر به فرد نسبت به سایر متریال ها از آن یاد کرد ظاهری یکپارچه در نتیجه نهایی کار می باشد. کورین نیز در قطعاتی مختلف یا با عرض و طولی محدود تولید و بر روی سطح مورد نظر نصب و اجرا می شود. اما موضوعی که باعث می شود تا در نهایت ظاهری یکپارچه بدون هیچ درزی به جا بماند استفاده از دستگاه مخصوص در فرآیند جایگذاری و نصب می باشد. که طی فرایندی بعد از کنار هم قرار گرفتن تمامی قطعات و فرم و شکل نهایی تمامی درز ها محو شده و به صورت یکپارچه  در می آیند.

ضد باکتری و بهداشتی بودن متریال کورین

از دیگر مواردی که می توان به آن اشاره داشت آنتی باکتریال بودن، ضد جرم، ضد آب و … بودن سنگ مصنوعی کورین می باشد. همین امر موجب شده تا از آن برای مراکز بهداشتی، رستوران ها، هتل ها، سرویس بهداشتی و مخصوصاً صفحه های روی کابینت ها استفاده شود. در واقع این یکی از ویژگی هایی به شمار می رود که برتری آن را به نسبت سایر متریال ها ثابت و به آن یک برگ برنده نسبت به برخی از متریال ها می دهد.

دیوارپوش های بین کابینتی کورین

یکی از مواردی که قبل از خرید کورین و نصب و اجرای آن می تواند نظر شما را جلب کند اتصال صفحه های کورین روی کابینت به صفحات بین کابینتی کورین آنهک به صورت یکپارچه و بدون درز می باشد. این مورد به شما این امکان را خواهد داد تا همانند روش های قدیمی و سنتی که در آن از سنگ ها گرانیت، کوارتز، مرمر و … برای صفحات بین کابینتی استفاده میشد، با استفاده از متریال کورین  استفاده کنید و دقیقاً با همان طرح و رنگی که برای صفحات روی کابینت استفاده شده با اتصال آن به یکدیگر به صورت یکپارچه و متحد الشکل بهره مند شوید. علاوه بر یکپارچه درآمدن و شکیل بودن کار نهایی، طرح هایی نیز می توان بر روی آن ایجاد کرد مثل طرح الماس یا خطوطی منظم و … که این مورد نیز می تواند یکی دیگر مواردی باشد که قبل از خرید به شما در تصمیم گیری و انتخاب متریال مناسب کمک کند و ما در بخش اطلاعات جامع قبل از خرید کورین نیکا تصمیم گرفتیم تا به آن اشاره داشته باشیم.

سینک ها کورین

از موارد دیگری که لازم است تا به آن توجه داشته باشید و قبل از هر تصمیمی آن را در نظر داشته باشید و با سایر موارد مشابه مقایسه کنید امکان ایجاد سینکی یک پارچه و متصل به صفحه رویی کابینت ها می باشد. سینک های کورین همانطور که گفتیم به صورت یکپارچه بوده و بعد از جایگیری در جای خود همانند موارد قبلی که به آن اشاره کردیم به وسیله دستگاه های مخصوص امکان یکپارچه سازی آن با صفحه های رویی کابینت وجود دارد.

این مورد از نظر بهداشتی و زیبایی می تواند یکی از برتری های بسیار مهم و قابل توجهی به حساب بیاید. از نظر زیبایی یکپارچه بودن می تواند بسیار چشم نواز باشد. اما از نظر بهداشتی با توجه به این که هیچ درزی باقی نمی ماند می تواند از بروز و رشد باکتری، جرم و کثیفی ها جلوگیری کند.

نکات مهم در رابطه با نگهداری از کورین

صفحات کورین همانطور که در بخش های قبل نیز به آن اشاره داشتیم به صورت یکپارچه به بدون هیچ درزی خواهند بود و همین مورد استحکام و دوام آن را چندین برابر نسبت به برخی دیگر از متریال های مشابه خواهد کرد. اما موضوعی که در اینجا باید به آن اشاره شود این است که برخی موارد و نکات در رابطه با حفظ و نگهداری از این متریال باید لحاظ شود تا همانند روز اول درخشندگی و کارایی داشته باشد. نکته دیگری لازم است تا به آن توجه داشته باشید این است که در صورت رعایت نکردن برخی از نکات طول عمر، زیبایی و … این متریال کاهش پیدا میکند.

پولیش و تعمیر کورین هم از مواردی به شمار می رود که می توان در مقوله حفظ و نگهداری به آن اشاره داشت. همانطور که مستحضرید این نوع سنگ مصنوعی ترکیبی از مواد مختلف بوده که این متریال تشکیل دهنده قابلیت تعمیر و بازسازی داشته و در صورتی که خراشیده یا خراب شوند به راحتی قابل حل می باشد. سنگ های طبیعی به محض خراشیده شدن و صدمه به آن رگه هایی به رنگ های مختلف در آن دیده می شود و ظاهری بدی به خود میگیرید اما این نوع سنگ مصنوعی با توجه به داشتن ترکیبات مختلف و رنگی ثابت در صورت خراشیدگی رنگ های متفاوت در آن دیده نخواهد شد و به راحتی قابل ترمیم و بازسازی می باشند.

سخن آخر

در این مقاله سعی شد تا اطلاعات جامع قبل از خرید کورین نیکا خدمت شما ارائه شود. نکاتی در رابطه با مواردی که باید به آن توجه شود و نسبت به آنها مقایسه صورت بگیرد را خدمت شما عزیزان عرض کردیم. در مقاله های بعد به مطالب دیگری نظیر مزایا و معایب، مقایسه با سایر محصولات مشابه و … خواهیم پرداخت و به صورت تخصصی تر و مفصل تر در رابطه با مراقبت و نگهداری و همچنین قیمت مطالبی خدمت شما عرض خواهیم کرد تا بتوانید با آگاهی بیشتری اقدام به خرید و نصب آن در محل مورد نظر کنید.

 

 

کورین ایرانی, کورین دانه دار
نوشتهٔ بعدی
راهنمای خرید و انتخاب بهترین صفحه کابینت

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید