سنگ کورین چیست

بسیاری از افرادی که برای تهیه و نصب کورین به مجموعه نیکا مراجعه می کنند اطلاعات مختصری در رابطه با سنگ کورین دارند، سوال رایج بین مراجعین به ما این سوال؛ سنگ کورین چیست؟ بوده لذا در این مقاله قصد داریم تا توضیحات لازم را در رابطه با این محصول از سری محصولات برند نیکا ارائه دهیم. سنگ کورین به صورت مصنوعی با ترکیب مواد مشخص تولید و عرضه می شود. این نوع سنگ مصنوعی از نظر قیمت، وزن و … از متریال های طبیعی بهتر بوده و سالهاست که جایگزینی مناسب برای سنگ طبیعی یا چوب شده است.

در سال 1967 با رواج زندگی شهرنشینی و زندگی آپارتمان نشینی برای تجهیز خانه های مسکونی احتیاج به سنگ و چوب طبیعی بسیار زیادی بود. این مورد تهدیدی جدی برای منابع طبیعی به شمار می رفت و شرکت دوپونت تصمیم گرفت تا محصولی با ترکیباتی مشابه با سنگ طبیعی بسازد و بتواند جایگزینی مناسب باشد. کورین نامی بود که بر روی این نوع محصول گذاشته شد و تنها بعد از مدت زمان کوتاهی فراگیر شد و سایر برند ها نیز محصولات خود را به بازار عرضه کردند. کورین نیکا نیز در لیست محصولات با کیفیت و پر مصرف بازار بوده و ویژگی های محصولات خود را همیشه در بالاترین سطح به جهت ارائه محصولی با دوام و با کیفیت حفظ و عرضه کرده است.

متریال و جنس سنگ کورین

متریال یا مواد تشکیل دهنده این نوع سنگ مصنوعی از پلمیر اکلریلیک، چندین ماده معدنی و پودر سنگ و … بوده که با یکدیگر ترکیب و قالبگیری می شوند. انعطاف پذیری و شکل پذیری یکی از ویژگی های بسیار مهم و کاربردی این نوع محصول بوده که موجب می شود تا طراحان به راحتی برای کارهایی خاص و زوایایی نامتعارف و پیچیده از آن استفاده کنند. این نوع سنگ های مصنوعی با توجه ترکیباتی که دارند از نظر جنس و … کاملاً با سنگ های طبیعی تفاوت داشته و به آنها به اصطلاح سنگ های مهندسی شده گفته می شود. همین موضوع نیز اجازه می دهد تا در صورتی که آسیبی به سطح آن رسید به راحتی آنرا ترمیم و بازسازی کرد. کورین درجه یک نیکا با توجه به متریال و کیفیت بالای محصولاتی که ارائه می دهد، محصولی با دوام و مقاومت بالا تولید و عرضه می کند و همین امر باعث می شود تا تا برخی از موارد از نظر مقاومت و دوام با سنگ های طبیعی نظیر مرمر و گرانیت برابری کند.

ویژگی های سنگ کورین نیکا

کورین نیکا و محصولات مشابه آن که در بازار وجود دارند از ویژگی های مشخص و مهمی برخوردار بوده که در این قسمت به برخی از این موارد اشاره میکنیم.

سطح یکدست و صاف

یکی از ویژگی های مهم سنگ کورین همین ویژگی بوده که ضمن ایجاد ظاهری بسیار شیک و زیبا برای فضایی که در آن مورد استفاده قرار میگیرد، باعث عدم رشد باکتری و قارچ در سطح کورین نیز می شود. ضد قارچ و باکتری بودن به واسطه عدم تخلل و درز بین صفحات سنگ کورین یکی از ویژگی های مهم و تفاوت هایی به شمار می رود که این نوع متریال با سنگ های طبیعی داشته و نظر بسیاری را به خود جلب کرده است. با توجه به این ویژگی کورین برای سطوحی که با آب در تماس یوده و محل خوبی برای پیدایش قارچ و باکتری هستند، بسیار مناسب است.

یکپارچه و یک تکه بودن

یکی از دلایل پر فروش و محبوب بودن سنگ کورین یکدست بودن آن است که باعث می شود تا نمایی بسیار مدرن و شیک در آخر کار به شما تحویل داده شود. با توجه به نوع متریال کورین و با استفاده از دستگاه های مخصوص در حین نصب درز های بین صفحات کورین به یکدیگر متصل خواهند شد و به صورت یکپارچه در می آیند. این ویژگی باعث می شود، تا حدودی استقامت آن نیز افزایش پیدا کند. کورین درجه 1 نیکا نیز قابلیت اتصال صفحات به یکدیگر را داشته می توان از این ویژگی برای طراحی های خاص، مدرن و لوکس استفاده کرد.

مقاومت در برابر حرارت

در جواب به سوال؛ سنگ کورین چیست می توان گفت که این نوع متریال مقاومت بسیار خوبی برای محل هایی که به صورت مستقیم با گرما و حرارت در تماس اند دارد. کورین نیکا قابلیت تحمل درجه حرارت 100 درجه و فشار بالا را داشته و می تواند در برابر محصولات دیگر مقاومت قابل قبولی از خود نشان دهد. همانطور که اشاره شد برند نیکا در سنگ های مصنوعی خود از مواد اولیه با کیفیت با فورمولی انحصاری استفاده می کند که این امر موجب می شود تا مقاومت و کیفیت سنگ کورین این برند از سایر برند ها بهتر و بالاتر باشد.

تنوع در رنگ و طرح

در جواب به سوال رایج سنگ کورین چیست می توان به یکی از دیگر از مواردی که فرد را ترغیب به استفاده از کورین برای دکوراسیون می کند اشاره کرد.  تنوع در طرح و رنگ سنگ کورین نیکا باعث می شود تا در طراحی و رنگ، دست طراح باز باشد و با توجه به تمی که در محیط حاکم است طرح و رنگ انتخاب شود. طرح های متنوع در کورین باعث می شود تا افراد سخت پسند نیز طرح مورد نظر خود را پیدا کنند.

کاربرد سنگ مصنوعی کورین

محبوبیت و مورد استفاده قرار گرفتن زیاد سنگ کورین به واسطه کاربرد های این نوع محصول از سری محصولات برند نیکا است. به صورت کلی از این نوع سنگ مصنوعی می توان برای محیط های آزمایشگاهی، اداری نیز استفاده نمود که جدا از محیط های مسکونی بیانگر کاربرد این نوع متریال در هر شرایط و محیط می باشد.

محیط های آزمایشگاهی

با توجه به مقاومت بالای سنگ کورین در مقابل بسیاری از مواد شیمیایی و از همه مهم تر خاصیت ضد قارچ و باکتری بودن و نبود هیچگونه درزی بین صفحات این متریال، آنرا به یکی از متریال های مناسب برای محیط های آزمایشگاهی تبدیل کرده است. خاصیت ضدعفونی شونده بسیار آسان کورین و صاف و بدون تخلخل بودن سطح آن باعث شده تا برای تجهیز کردن و ایجاد محیط های آزمایشگاهی در بین سایر متریال ها و گزینه ها، مورد مناسبی به شمار بیاید.

محیط های اداری

همانطور که اشاره شد این نوع سنگ مصنوعی تنها برای محیط های مسکونی و روی کابینت یا سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار نمیگیرد. از سنگ کورین برای محیط های اداری نیز استفاده می شود. میز کانتر یا صندوق و قسمت های مختلف یک شرکت یا اداره به دلیل تنوع بالا در طرح و رنگ و همچنین عدم محدودیت در شکل پذیری و امکان اجرای طرح های خاص که با استفاده از کورین ساخته و اجرا می شود. مجموعه نیکا برای قسمت های مختلف بیمارستان ها، آزمایشگاه ها، مراکز بهداشتی و … از کورین استفاده کرده که خود بیانگر طیف وسیع کاربرد این نوع متریال می باشد.

محیط مسکونی

برند نیکا به صورت تخصصی می تواند محیط آشپزخانه یا سرویس بهداشتی و حمام را با استفاده از این نوع متریال برای شما با بروز ترین طرح و نقشه تجهیز کند. ایجاد آشپزخانه جزیره ای و متریالی یکدست و یکپارچه برای صفحه رویی کابینت ها یکی از تخصص های مجموعه نیکا بوده که می توانید با بهره گیری از تجربه و الهام گرفتن از پروژه های مشابه قبلی آشپزخانه خود را به بهترین نحو تجهیز و بازسازی کنید. با توجه به مزیت و ویژگی های سنگ کورین امکان استفاده از آن به عنوان سینک یکپارچه و متصل به صفحه رویی کابینت در آشپزخانه یا روشویی در سرویس بهداشتی و … فراهم است.

سخن آخر

در رابطه با سوال کلی و رایج؛ سنگ کورین چیست اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار گرفت و از ویژگی های سنگ کورین نیکا نکات مهمی به شما گفته شد. حال در صورتی که سوالاتی در رابطه با شرایط و انتظارات خاص خود در این زمینه دارید می توانید با متخصصین ما در تماس باشید تا طبق انتظارات، شرایط، بودجه و … بهترین پیشنهاد ها توسط متخصصین حاضر در مجموعه نیکا به شما ارائه شود. کورین ویژگی های بیشماری در اختیارتان قرار می دهد و این مواردی که به آن اشاره شد تنها بخش کوچکی از ویژگی های مهم به شمار میرود.

کاربرد سنگ کورین, کورین, متریال سنگ کورین, نیکا استون
نوشتهٔ پیشین
راهنمای خرید و انتخاب بهترین صفحه کابینت
نوشتهٔ بعدی
مراقبت و نگهداری کورین

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید